Frisbeer Cup 2019 

Netradiční sportovní podívaná v centru Prahy!

O víkendu 2. a 3. března 2018 se ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady odehraje již třináctý ročník turnaje Frisbeer Cup - otevřeného Mistrovství České republiky ve freestyle frisbee.

O co jde?

Frisbeer Cup je největší mezinárodní halový turnaj ve freestyle frisbee na světě. Tahle frisbee disciplína spočívá v provádění technických a akrobatických triků s rotujícím létajícím talířem. Soutěží týmy dvojic a trojic, které předvádí sestavy připravené do předem zvolené hudby. Porotci hodnotí provedení, obtížnost a umělecký dojem, podobně, jako třeba v krasobruslení… Přečti si víc o freestyle frisbee.

Jak to vypadá v pohybu?

Mrkni na video z jednoho z minulých ročníků a pokud tě to zaujalo, čti dál...

 

Kdo tam bude?

Již tradičně se do Prahy sjede kompletní světová špička! Očekáváme opět účast alespoň 70 hráčů ze všech koutů světa, a to včetně většiny hráčů z první dvacítky světového žebříčku. Českou republiku bude reprezentovat asi 10 hráčů, přičemž tým Pavla Baranyka a Jakuba Koštela (momentálně 3. a 4. hráč světového žebříčku) bude rozhodně atakovat přední příčky. 

Soutěžit se bude v tradičních disciplínách párů a trojic. Konkrétně uvidíme soutěž Open pairs, Mixed pairs (smíšené páry), Woman pairs a Open Coop (otevřené trojice).

Proč bych měl přijít?

Zažiješ netradiční sportovní podívanou, navíc na té nejlepší světové úrovni. Přímo v hale se budeš moct občerstvit točeným pivkem i něčím na zub. Pro aktivní zájemce o freestyle frisbee bude probíhat speciální workshop, kde tě naši lektoři naučí základy freestylu. Ať už ti je 10, 20 nebo 50, na Frisbeeru zažiješ pohodové zimní odpoledne. A vstupné je dobrovolné

Kdy bych měl přijít?

Největší show uvidíš v neděli 3. března odpoledne, kdy budou probíhat nejnabitější finálová kola. V pauzách se navíc představí další špičkoví freestyleři se svými exhibicemi, proběhnou zábavné soutěže pro diváky nebo putting contest v discgolfu. Pokud by ti neděle nevyšla, nebo si chtěl freestyle sledovat celý víkend, sobotní semifinálový program bude rozhodně stát taky za to. První soutěžní kola budou probíhat už v pátek a i tehdy uvítáme všechny diváky.

Takže vezmi kámoše, přítelkyni, děti i rodiče a klidně i babičku s dědou a vidíme se na Frisbeeru!

Mrkni také na facebookovou údálost a přidej se, ať na Frisbeer nezapomeneš ;)

 

Jak se na Frisbeer dostanu?

Sportovní hala TJ Sokol Královské Vinohrady se nachází dole v jižní části Riegrových sadů (Polská 2400/1, 120 00 Praha 2) a nejlíp se k ní dostaneš z metra Jiřího z Poděbrad nebo tramvajové zastávky Vinohradská tržnice (tram č. 11). MAPA

 

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Pátek 1. 3.

- kvalifikační kola  

 

Sobota 2. 3.

- semifinálová kola  

 

Neděle 3. 3.

- finálová kola

- discgolf putting contest

- doprovodný program pro diváky

 

Podrobný časový harmonogram bude zveřejněn cca 1 - 2 týdny před akcí.

© 2010 All rights reserved.