Frisbeer Cup 2023

Netradiční sportovní podívaná v centru Prahy!

Ve dnech 24. až 26. února 2023 se ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady odehraje již patnáctý ročník turnaje Frisbeer Cup - otevřeného Mistrovství České republiky ve freestyle frisbee.

O co jde?

Frisbeer Cup je největší mezinárodní halový turnaj ve freestyle frisbee na světě. Tato frisbee disciplína spočívá v provádění technických a akrobatických triků s rotujícím létajícím talířem. Soutěží týmy dvojic a trojic, které předvádí sestavy připravené do předem zvolené hudby. Porotci hodnotí provedení, obtížnost a umělecký dojem, podobně, jako třeba v krasobruslení… Přečti si víc o freestyle frisbee.

Jak to vypadá v pohybu?

Mrkni na video z jednoho z minulých ročníků a pokud tě to zaujalo, čti dál...

 

Kdo tam bude?

Již tradičně se do Prahy sjede světová špička! Na Frisbeeru bude přibližně 70 hráčů z 10 zemí, a to včetně několika borců z TOP 10 světového žebříčku. Českou republiku bude reprezentovat asi 10 hráčů.

Soutěžit se bude v tradičních disciplínách párů a trojic. Konkrétně uvidíme soutěž Open pairs, Mixed pairs (smíšené páry), Woman pairs a Open Coop (otevřené trojice). Nebude chybět ani exhibiční individuální disciplína zvaná TurboShred!

Proč bych měl přijít?

Zažiješ netradiční sportovní podívanou, navíc na té nejlepší světové úrovni. Přímo v hale se budeš moct občerstvit točeným pivkem i něčím dobrým na zub. A vstupné je navíc zdarma.

Kdy bych měl přijít?

Největší show uvidíš v neděli 26. února odpoledne, kdy budou probíhat finálová kola plná těch nejlepších týmů. Kolem 15:00 vystoupí také Vašek Klouda, mnohonásobný mistr světa a Evropy ve footbagu. Pokud by ti neděle nevyšla, nebo si chtěl freestyle sledovat celý víkend, sobotní semifinálový program bude rozhodně stát taky za to. První soutěžní kola budou probíhat už v pátek.

Takže vezmi kámoše, přítelkyni, děti i rodiče a klidně i babičku s dědou a vidíme se na Frisbeeru!

 

Jak se na Frisbeer dostanu?

Sportovní hala TJ Sokol Královské Vinohrady se nachází dole v jižní části Riegrových sadů (Polská 2400/1, 120 00 Praha 2) a nejlíp se k ní dostaneš z metra Jiřího z Poděbrad nebo tramvajové zastávky Vinohradská tržnice (tram č. 11). MAPA

 

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM 

(harmonogram je prozatím orientační - upřesněn bude cca týden před turnajem)

Pátek 24. 2.

- 14:30 - kvalifikační kola Open COOP (soutěže trojic)

- 17:00 - kvalifikace Turboshred (soutěž jednotlivců)

 

Sobota 25. 2.

- 12:30 - kvalifikační kola Open pairs (soutěž dvojic)

- 16:00 - kvalifikační kola Mixed pairs (soutěž smíšených dvojic)

 

Neděle 26. 2.

- 13:00 - finále Women pairs (ženské páry)

- 13:30 - finále Open pairs (soutěž párů)

- 14:15 - finále Mixed pairs (smíšené páry)

- 15:00 - finále COOP (soutěž trojic)

- 16:00 - finále Turboshred (soutěž jednotlivců)

- 17:00 - vyhlášení vítězů Frisbeer Cupu 

 

LIVE STREAMING

Nemůžeš dorazit na Frisbeer Cup osobně, ale stejně bys rád viděl světovou spičku v akci?  SLEDUJ ŽIVÝ PŘENOS NA INTERNETU >>

© 2010 All rights reserved.