Frisbeer Cup 2014 - ohlédnutí

Ve dnech 8. - 9. února 2014 se ve sportovní hale na pražských Petřinách uskutečnil již osmý ročník turnaje Frisbeer Cup. A opět to stálo za to! Co se účasti týče, Frisbeer Cup 2014 se vyrovnal rekordnímu ročníku 2010 a diváci tak mohli být svědky největšího halového klání na světě. A navíc na úrovni, která je běžně vidět např. na Mistrovství světa. Na turnaj se totiž sjela téměř kompletní světová špička! Početná výprava amerických hráčů potvrdila, že v rodišti tohoto sportu se freestyle stále hraje na nejvyšší úrovni. Jammeři z USA totiž obsadili první místa ve všech kategoriích. 

V otevřených párech předvedli svoji dokonalou kontrolu disku bratři Gauthierové. S neuvěřitelnou lehkostí předvedli rutinu plnou technických triků a nechali tak za sebou našeho aktuálně nejlepšího hráče - Pavla Baranyka. Ten se spojil Marcem "Cegou" Pratim, mistrem světa z Itálie, a taktéž předvedli povedenou sestavu, zaměřenou zjeména na předvádění obtížných trikových chytů s otočkami. Stupně vítězů pak uzavřel Američan Randy Silvey a německým jammerem Mördim.

Napínavou podívanou přineslo také finále otevřených trojic, kde o vítězi rozhodvaly pouhé desetiny bodu. Triumf nakonec připadnul mistrům světa z roku 2012 a 2014. Zkušený Paul Kenny, světová jednička James Wiseman a nadaný Dan O'Neill předvedli novou rutinu, během které hráli s více disky najednou a i přes zvýšené riziko dropů (spadnutí disku) se jim sestava povedla na výbornou. Právě hra s více disky jim pomohla k těsnému předstihnutí trojice špičkových hráčů Toma Leitnera, Fabia Sanny a Jasona Salkeyho, kteří divákům ukázali prakticky bezchybně provedenou a umělecky laděnou rutinu, s níž by na jiných turnajích s přehledem brali první místo. Na bronzové příčce skončilo německo-italsko-americké trio hráčů, kteří se dali dohromady až těsně před začátkem turnaje a i tak dokázali předvést povedenou a a hlavně technicky náročnou rutinu. 

Kategorii smíšených dvojic jasně ovládnul již zmiňovaných Čech Pavel Baranyk společně s mladou Američankou Emmou Kahle. Ačkoli byla jejich sestava z velké části improvizovaná, Pavel s Emmou zužitkovali svoje četné zkušenosti a dokázali zkombinovat náročné triky, dobrou týmovou spolupráci a čisté provedení. Stříbro připadlo americko-německé dvojici Jamese Wisemana a Ilky Simon, třetí se umístil čistě německý pár - Freddy Finner a Bianca Strunz. 

Open pairs

  1. Jake Gauthier - Matt Gauthier (45,9) [video]
  2. Pavel Baranyk - Marco Prati (44,1) [video]
  3. Mehrdad Hosseinian - Randy Silvey (43,5) [video]

Coop

  1. Paul Kenny - James Wiseman - Daniel O´Neill (46,4) [video] [video2]
  2. Tom Leitner - Fabio Sanna - Jason Salkey (46,0) [video]
  3. Ryan Young - Sasha Hohne - Emmanuele Faustini (40,3) [video]

Mixed pairs

  1. Emma Kahle - Pavel Baranyk (43,8) [video]
  2. Ilka Simon - James Wiseman (38,7) [video]
  3. Bianca Strunz - Freddy Finner (37,6) [video]

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TURNAJE VČETNĚ ODKAZŮ NA VIDEA SOUTĚŽNÍCH SESTAV >>

 

Podívejte se na povedený setřih z turnaje a pak navštivte galerii a prohlédněte dvě sady fotek.

 

Reportáž z Frisbeer Cupu 2014

© 2010 All rights reserved.