Frisbeer Cup 2013 - shrnutí

O víkendu 9. - 10. února 2013 se ve sportovní hale ZŠ Petřiny – Jih konal již sedmý ročník Frisbeer Cupu, mezinárodního turnaje ve freestyle frisbee. Frisbeer Cup je jedním z největších halových turnajů v tomto sportu a zároveň je koncipován jako mistrovství České republiky. Na startovní listině se stejně jako každý rok ocitlo mnoho hráčů světové špičky včetně několikanásobných mistrů světa Tomyho Leitnera, Fabia Sanny či Eleonory Imazio. Důležité je zmínit také značný počet začínajících hráčů z Česka, Německa a Polska, pro které byl Frisbeer Cup jejich prvním turnajem a umožnil jim nasbírat cenné sportovní zkušenosti.

Celkový počet startujících skončil na číslici 40, což Frisbeer Cup řadí mezi největší světové turnaje. Zastoupeno bylo 8 národností – Česko, Německo, Itálie, Maďarsko, Polsko, Švédsko, Velká Británie a USA. Nejpočetnější zastoupení mělo tradičně sousední Německo, Českou republiku reprezentovalo 10 hráčů.

Turnaj odstartoval v sobotu dopoledne semifinálovým kolem kategorie trojic (neboli Coop), které probíhalo v přátelském, ale soutěživém duchu. Hráči, již tradičně posilněni čerstvým ovocem od firmy Čeroz, roztáčeli své disky za pomoci silikonových sprejů Coyote, které umožnily dlouhou rotaci talíře a pomohly tak soutěžícím k těm nejlepším výkonům.

Poslední tým disciplíny Coop vystřídala odpoledne první soutěžní dvojice. Tato kategorie zvaná Open pairs se těšila největší oblibě diváků, kteří byli spokojeně napojeni pivem Staropramen - tradičním a nezbytným občerstvením na FrisBEER Cupu. Celý soutěžní den zakončilo vyhlášení postupujících týmů a volná hra s diskem neboli jam.

Frisbeer je velmi dobře znám i svojí kulturní náplní a proto se hráči ve večerních hodinách sešli v legendárním klubu Chapeau Rouge, kde v rytmu hudby nasávali pražskou atmosféru a sledovali historická videa freestyle frisbee ze sedmdesátých let. Dechberoucí hudební produkce strhla naše soutěžící k dalším vyčerpávajícím výkonům, tentokráte na tanečním parketu. Kulturně naplnění hráči a další přátelé frisbee se následně odebrali domů a do svých postelí v hotelu Apartments Praha 6 k zasloužilému odpočinku.

Nedělní finále doprovázela skvělá atmosféra, ke které přispěli především diváci, kteří na zaplněném ochozu petřinské haly odměňovali výborné výkony hráčů bouřlivým potleskem. V průběhu odpoledne byly krom soutěžních sestav k vidění také exhibice dalších freestylových sportů – footbag a  freestyle fotbal v podání Vaška Kloudy a Honzy Webera, yo-yo show ze stáje Slusny.net, dogfrisbee Lucky Plevové a jejího psího akrobata Raya nebo světelné žonglování skupiny Firelovers.

Finále Frisbeer Cupu 2013 nabídlo divákům freestyle frisbee na té nejvyšší úrovni. Za doprovodu zvolené hudby předváděli soutěžící svoje nejlepší technické i akrobatické kreace a další triky s létajícím diskem. Po tvrdém, ale férovém souboji následoval zasloužený jam a nakonec předávání cen vítězům, kterého se již tradičně zúčastnila také naše milá starostka Prahy 6, Marie Kousalíková. Hráči, kteří stanuli na stupních vítězů si mohli vychutnat nejen sladký pocit vítězství, ale také trofeje ve formě pivního skla, aperitivy od firmy Moldvin nebo věcné ceny od obchodů Boardstar.cz, Represent a Ultimo.

Výsledky:

Open pairs

  1. Florian Hess (GER) - Alex Leist (GER)
  2. Balu Major (HUN) - Ryan Young (USA)
  3. Andreas Jaderyd (SWE) - Fabio Sanna (ITA)

Coop

  1. Tom Leitner (USA) - Balu Major (HUN) - Freddy Finnner (GER)
  2. Emanuelle Faustini (ITA) - Fabio Sanna (ITA) - Jan Zahradníček (CZE)
  3. Eleonora Imazio (ITA) - Irena Kulišanová (CZE) - Ryan Young (USA)

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TURNAJE VČETNĚ ODKAZŮ NA VIDEA SOUTĚŽNÍCH SESTAV >>

Mistry České republiky v kategorii Open pairs stali Jiří Weiss a Jan Zahradníček, kteří se zároveň celkově umístili na 5. příčce, na 6. místě skončil další český pár - bratři Koštelovi. V kategorii COOP se mistrem ČR stal tým ve složení Jakub Koštel, Matěj Koštel a Jakub Sedlák. Celkově skončili na 4. místě. 

OBSÁHLÁ FOTOGALERIE Z TURNAJE >>

 

© 2010 All rights reserved.