Frisbeer Cup 2017 

Netradiční sportovní podívaná v centru Prahy!

O víkendu 4. a 5. března 2017 se ve sportovní hale TJ Sokol Královské Vinohrady odehraje již jedenáctý ročník turnaje Frisbeer Cup - otevřeného Mistrovství České republiky ve freestyle frisbee.

O co jde?

Frisbeer Cup je největší mezinárodní halový turnaj ve freestyle frisbee na světě a zároveň také Mistrovství ČR. Tahle frisbee disciplína spočívá v provádění technických a akrobatických triků s rotujícím létajícím talířem. Soutěží týmy dvojic a trojic, které předvádí sestavy připravené do předem zvolené hudby. Porotci hodnotí provedení, obtížnost a umělecký dojem, podobně, jako třeba v krasobruslení… Přečti si víc o freestyle frisbee.

Jak to vypadá v pohybu?

Mrkni na video z minulého ročníku, a pokud tě to zaujalo, čti dál...

 

Kdo tam bude?

Téměř kompletní světová špička! Očekáváme opět účast alespoň 60 hráčů ze všech koutů světa, a to včetně současných mistrů světa z německého Karslruhe. Českou republiku bude reprezentovat asi 15 hráčů a někteří z nich rozhodně budou útočit na přední příčky. 

Soutěžit se bude v tradičních disciplínách párů a trojic a letos bude nově představen formát BATTLE ve stylu break-dance soutěží.

Proč bych měl přijít?

Zažiješ netradiční sportovní podívanou, navíc na té nejlepší světové úrovni. Přímo v hale se budeš moct občerstvit točeným pivkem i něčím na zub. Pro aktivní zájemce o freestyle frisbee bude probíhat speciální workshop, kde tě náš lektor naučí základy freestylu. Ať už ti je 10, 20 nebo 50, na Frisbeeru zažiješ pohodové zimní odpoledne. A vstupné je dobrovolné

Kdy bych měl přijít?

Největší show uvidíš v neděli 5. března odpoledne, kdy budou probíhat nejnabitější finálová kola. V pauzách se navíc představí další špičkoví freestyleři se svými exhibicemi. Uvidíš např. mistry footbagu, freestyle švihadel, BMX Flatlandu či moderního yoyování. Pokud by ti neděle nevyšla, nebo si chtěl freestyle sledovat celý víkend, sobotní semifinálový program bude rozhodně stát taky za to!

Takže vezmi kámoše, přítelkyni, děti i rodiče a klidně i babičku s dědou a vidíme se na Frisbeeru!

Mrkni také na facebookovou údálost a přidej se, ať na Frisbeer nezapomeneš ;)

 

Jak se na Frisbeer dostanu?

Sportovní hala TJ Sokol Královské Vinohrady se nachází dole v jižní části Riegrových sadů (Polská 2400/1, 120 00 Praha 2) a nejlíp se k ní dostaneš z metra Jiřího z Poděbrad nebo tramvajové zastávky Vinohradská tržnice (tram č. 11). Koukni na mapu…

 

Podrobný program turnaje

Pátek 3. března

12 - 18    Soutěže dvojic - semifinále (Otevřené dvojice, Smíšené dvojice)

 

Sobota 4. března

12:30    Soutěž trojic - semifinále
16:00    Battle - kvalifikace

 

Neděle 5. března

12:00    Otevřené páry - začátečníci - finále
12:45    Ženské páry - finále
13:30    Otevřené páry - PRO - finále
14:30    Smíšené páry - finále
15:15    Battle - finále
16:00    Otevřené trojice - finále
17:30    Vyhlášení vítězů
 
V pauzách mezi disciplínami bude probíhat doprovodný program - exhibice freestylových sportů, soutěže pro diváky apod.
 
Workshop freestyle frisbee bude probíhat po celý víkend ve vyznačené zóně - přidejte se kdykoli.
 
 

 

© 2010 All rights reserved.